26-10-2015 | Людмил Ставрев |

Хандбален турнир за Купата на Кмета на СливницаЖенският хандбален тим на ХК „Ники спорт“ (Сливница) допусна загуба на 17 октомври 2015г. в първия си домакински мач от
„А“ РХГ в зала Арена Сливница, срещу шампионките от миналата година – ХК „Бъки“ Габрово. Това е втора загуба за хандбалистките ни в настоящото първенство на „А“ РХГ, която обаче дойде след изключително силна игра!

Срещата в Сливница започна с превес на гостите от Бъки (Габрово), които искаха да покажат още в първите минути, че са дошли за победа. Само за няколко минути нашите допуснаха гостите да дръпнат с 4-5 гола и си направиха мача много тежък. Шампионките от Габрово използваха бързи контраатаки и комбинации в атака и с разнообразна игра дръпнаха в резултата, което направи играта им по спокойна.

Още преди средата на първата част нашите стабилизираха играта си в защита и взеха инициативата. Те започнаха бавно и постепенно да намаляват разликата и след края на полувремето резултатът беше 10:8 за гостите – 2 гола разлика.

Второто полувреме започна с истинска борба в защита и за двата отбора. Факта, че те не успяха да си отбележат гол в продължение на около 10 минути, говори изключително ясно за това, каква борба се е водела на терена. С много големи усилия и „капка късмет“, нашите успяха да стигнат до равенство в мача – 10:10.
Последва едно много спорно решение на един от съдиите, който наказа за 2 минути наша състезателка и сякаш нашите рухнала психически, а може би в същото време и физическите им сили започнаха да намаляват.
Последваха няколко разнообразни комбинации на шампионките от Бъки, заедно с 2-3 контраатаки след наши грешки и те записаха 4-5 безответни гола. Разликата обеззвери нашите хандбалистки, които не успяха да сътворят нищо до края и допуснаха разгромна загуба с почти двоен резултат – 27:14.

Вижте също:   Чешмата в парка в Сливница

Направи впечатление, че на 2-3 момента в мача, хандбалистките на Габрово успяха много умело да сменят темпото на игра и направиха няколко много атрактивни атаки – с много движение в атака и бързо подаване на топката, те се озоваваха на изгодни позиции и успяха да отбележат поне 2-3 гола. Това им помогна особено много в средата на втората част, когато след такива атаки и няколко грешки на нашите в ответните атаки (довели до бързи контраатаки и голове), разликата набъбна до 4-5 гола и това реши мача. Това е единственото спортно качество, с което шампионките от Габрово успяха да надиграят категорично домакините от Сливница и заслужено се поздравиха с победата в мача.
Атаката на нашите хандбалистки изглеждаше по-еднообразна за публиката и това направи реализирането на нови голове през втората част много по-трудна, въпреки че това едва ли е първопричината за загубата…

Вижте също:   Водният теч в центъра на град Сливница е поправен

Следващият мач на Сливнишките хандбалистки е гостуване в Хасково на 1 ноември 2015г. (неделя) от 14 часа, а следващото домакинство – на 7 ноември 2015г. (събота) от 14 часа срещу ХК „Етър’64“ – Велико Търново (дерби на кръга).

Хандбалистките на Велико Търново се борят за титлата и през този сезон, и се очаква да играят дори по-силно от Бъки Габрово! Хандбалният отбор на Сливница ще се нуждае от мощна подкрепа от трибуните, затова каним всички желаещи да подкрепят отбора в домакинските мачове – входът е безплатен!

Около час след мача получихме обръщение от ръководството на отбора към публиката:

Отборът на ХК Ники Спорт Сливница благодари на публиката за мощната подкрепа и ги подканя да подкрепят хандбалистките в следващия им домакински мач – на 7 ноември от 14 часа!